Творчий простір Пати Олени Іванівни, вчителя-методиста з інформатики Шосткинської гімназії Сумської області, сертифікований "Учитель-експерт MICROSOFT 2015-2022 рр.", тренер Microsoft 2015/2022.

Проект "МОЛОДЬ ДЕБАТУЄ"

Німецько-український проект "Молодь дебатує"

Ініціатива «Молодь дебатує» спрямована на розвиток комунікативних навичок та критичного мислення молоді через навчання не тільки грамотно відстоювати власні погляди, але й поважати позицію співрозмовника/-ці, дискутуючи на суспільно важливі теми.
"Молодь дебатує" спрямований на позашкільну роботу з учнями старших класів. Цей проект почався у партнерстві "ЕдКемп Україна" та "Internationales Haus Sonnenberg" за фінансовою підтримкою Міністерства закордонних справ Німеччини.
Як пілот-проект він розпочався в Україні вже у 2016 році та з успіхом був запроваджений у 8 школах Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Харківської областей.
Уперше дебатна методика «Jugend debattiert», що останні 10 років успішно розвивається в Німеччині на загальнодержавному рівні, доступна в українських школах українською мовою: пілотний етап реалізувався в Україні вже у 2016 році та з успіхом був запроваджений у 8 школах Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Харківської областей.
Не секрет, що в Україні під час навчання в школі молодь майже не залучена до трансформаційних процесів, які відбуваються в країні. Саме тому мета ініціативи «Молодь дебатує» – активніше залучити шкільну молодь до розбудови громадянського суспільства, адже це люди, чиї рішення і дії вже завтра визначатимуть, якою буде наша держава.

Проект "Молодь дебатує" розширюється

В Україні вдруге пройдуть дебатні змагання українською мовою за німецькою методикою в рамках реалізації проекту "Молодь дебатує".
В цьому році до проекту долучились ще 16 шкіл з 8 областей України: Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Донецької, Житомирської, Львівської, Миколаївської та Сумської областей. Всього у проекті в цьому році візьмуть участь 24 школи та близько 400 учнів та учениць 9-11 класів.
11 серпня всі керівники проекту у навчальних закладах зібралися на тренінг з підготовки до нової хвилі німецько-українського проекту "Молодь дебатує". Упродовж трьох днів координатори/-ки проекту разом з тренерами з Німеччини та України занурилися у методику ведення дебатів та питання організації дебатів на різних етапах від шкільного до фіналу.
12 серпня захід відвідав генеральний консул Федеративної республіки Німеччини у м. Дніпро Вольфганг Мессінгер (Генеральне консульство Німеччини в Донецьку). Він зауважив, що Україна важливий партнер для Німеччини і тому уряд Німеччини підтримує багато проектів в Україні, в тому числі і освітніх. "Ми маємо намір і надалі підтримувати проект "Молодь дебатує" і при цьому покладаємо надію на вас, вашу енергію,терпіння. Дайте цю енергію вашим учням, щоб вони у майбутньому підтримували процеси реформ у країні. І "Молодь дебатує" важливий інструмент, щоб досягти цих цілей, - наголосив генеральний консул.
"Молодь дебатує" - це спільний німецько-український проект, який реалізується в партнерстві з німецьким товариством підтримки міжнародного співробітництва IH Sonnenberg і ставить за мету «максимально залучити школярів, допомогти їм навчитися не тільки правильно розмовляти, але також поважати думку співрозмовника; не тільки слухати, а й чути; привернути увагу до соціально-політичних проблем ". Основна відмінність від інших дебатних практик орієнтованість на спільну роботу: неможливо перемогти, якщо висуваєш лише себе на перший план; уміння вести дебати передбачає передусім толерантність, повагу до інших учасників/-иць, надання можливості висловитися іншим, побудова своїх висловлень таким чином, щоб після них було про що говорити іншим. Вже у вересні розпочнеться активна підготовкаучнівства до участі у дебатах. Шкільні дебати пройдуть у жовтні, регіональні змагання заплановані на середину листопада. А головна подія дебатного року - фінал відбудеться у м. Харків на початку грудня. Слідкуйте за нашими новинами, аби не пропустити найцікавіше

Про нас у пресі!

Новини у місті 

День 27 06 17

ТРК АКЦЕНТ    Проект "Молодь дебатує" , дивитися 8-20 - 10-00


Фінал україно-німецького проекту "Молодь дебатує"


ГЕРМАНИЯ ОБУЧАЕТ УКРАИНСКИХ УЧИТЕЛЕЙ ПРАВИЛАМ ВЕДЕНИЯ ДЕБАТОВ

Дякуємо Olga Pischel і Viola von Cramon за чудовий проект для української молоді, Internationales Haus Sonnenberg за гостинність, Yana Gry і Antanas Grimalauskas за професійно проведений тренінг, Igor Magrilov за професійну статтю
ФОТО галереяНемає коментарів:

Дописати коментар